3 x a dost i v manželství? Rusko

Problém rozvodovosti by někteří poslanci v Rusku řešili zákonem, který by umožňoval mužům uzavřít manželství jen nanejvýše třikrát.
Výjimkou by byly jen případy, kdy by muž ovdověl několikrát za sebou, nebo by to povolil soud.
Vyrojili se však obavy, že by ženy čekaly na muže, který je již dvakrát rozvedený a navíc má velký majetek. Tím by byl muž prakticky přinucen žít s třetí manželkou po zbytek života v manželském svazku.
Jestli by takový zákon přispěl k zlepšení kvality života partnerů je však diskutabilní.

A jak je to v přírodě?
Člověk patří mezi primáty – opice, tedy žil ve skupinách a tam se uplatňuje právo schopnějšího. Samozřejmě i každá opice má odlišnou povahu, takže i lidé jsou někteří více vázáni na svého partnera a nikdy by jej neopustili, zatímco jiní mají sklony zcela odlišné.

Proč lidé žijí v párech?
Je to výhodné zejména ekonomicky – žena si muže ohlídá, aby nelenošil a stále se snažil. Navíc mnoho mužů najde v rodinném životě nejhlubší smysl své existence.
U člověka je více než dobré, když se partneři řádně poznají a to zejména v krizových situacích ještě než vstoupí do svazku manželského. Dnešní život krizových situací přináší více než dost a pokud jim to neklape před manželstvím, pak v manželství to bude ještě horší.

This entry was posted in Bohatství a chudoba. Bookmark the permalink.

comments powered by Disqus
1,683 views