Kim Čong-un a jaderná hrozba

Když Kim Čong-un nastoupil na “trůn” Severní Koree mohli jsme jej vidět na fotkách kdy si hraje s dětmi, otevírá zábavní park, supermarket a zdálo se, že Korea nastoupí cestu podobnou cestě Číny, tedy ekonomického růstu s využitím přirozených schopností a pracovitosti místních lidí, která je Korejcům vlastní.
Kim Čong-un dobře ví, jaký rozdíl je mezi jeho částí země a Jižní Koreou co se týče ekonomické výkonnosti – blahobytu a pokud je pravda, že studoval ve Švýcarsku, pak je reálné, že by chtěl, aby to, co tam viděl se stalo skutečností i v jeho zemi.
Problém je v tom, že pokud vidíme nějaký obrázek z jeho země například z nějaké manifestace, tak většina lidí je v uniformách a tam je kámen úrazu. Armáda, ale hlavně její vedení se bojí o své “jisté” místo a z něj plynoucí výhody, proto Kim Čong-un raději změnil rétoriku, aby uklidnil rozbouřené vlny. Navíc, jako většina mladých lidí možná i Kim Čong-un je rád středem pozornosti a když se o něm píše, proto ta silná slova, která nelze přeslechnout a navíc za případné ústupky lze získat i nějakou tu nezbytnou hospodářskou pomoc.

This entry was posted in Politika. Bookmark the permalink.

comments powered by Disqus
1,184 views